VIS DAR REIKIA IŠVYNIOTI “STOP“ JUOSTĄ.

2015 m. birželio mėnesį Pelėdų kalne įvyko pirmasis Žaliakalnio tapybos pleneras. Viena iš jo dalyvių – žaliakalniškė, Justino Vienožinskio premijos 2013 m. laureatė tapytoja Aušra Barzdukaitė-Vaitkūnienė plenero metu sukūrė tiek naujų darbų, kad jie sugulė į mini kolekciją, dedikuotą Meno mokyklai ir jos vientisumo išsaugojimui.

situacija peledu kalne

Aušra Barzdukaitė-Vaitkūnienė. Situacija Pelėdų kalne. 2015. Aliejus ant drobės. 60 x 80 cm. Autorės nuosavybė.

Autorė šį savo kūrinį komentuoja taip: “2015 m. birželio mėnesį nutapiau šį  sovietmečio reliktą, atrodo amžiams įstrigusį Ąžuolų kalne, kur savo ištakas mena laisva mintis ir Kauno meno mokykla. Tai nėra gražus paveikslas, salonui papuošti. Tai perspėjimas, kad sovietinė mąstysena užgrobti, naikinti tai, kas simbolizuoja laisvą, kritišką mintį, kūrybą, gaji ir šiandien.

Ši mąstysena per dvidešimt penkerius Nepriklausomybės metus įgavo rafinuotas formas, paslėptas, todėl dar pavojingesnes. Godulys, pragmatizmas, melas dangstomi neįtikėtinomis formomis, kurių galbūt žmonės naiviai neatpažįsta.

Tačiau šioje valstybėje yra viena, kartais reprezentacijoms prisimenama, bet nevertinama  jėga. Menininkų siela jautri, akis pastabi, protas kritiškas. Menininkų nežavi pigūs blizgučiai ar ‘gražios kalbos’.

Paveiksle „STOP“ juosta tebūnie simbolis kiekvienam, kas savyje jaučia nostalgiją sovietmečiui, kas savyje atpažįsta jo mentalitetą, kad ir kokia forma tai pasireikštų.“